Kamil Özyanız  ?

 

SMMM eğitim kitapları yazarı, eğitmen, serbest muhasebeci mali müşavir. 1979 Ordu doğumlu. Serbest  Muhasebeci Mali Müşavir olarak İstanbul’da muhasebe bürosu işletmekte.

 

Muhasebe mesleğini  1995 yılında icra etmeye başlayan özyanız, bu yıldan itibaren muhasebe, finans, maliyet, denetim alanlarında çeşitli sektörlerde sorumlu, müdür yardımcısı, müdür, yönetici pozisyonlarında çalışmalarda bulunmuş ve sektörün önde gelen firmalarına çeşitli alanlarda danışmanlık hizmetleri vermiş ve vermeye devam etmektedir.kamil özyanız

Ticaret lisesi ile başlayan ekonomi eğitimini, Muğla Üniversitesi ve  İstanbul Üniversitesi’nde devam ettirmiştir.

Mali Müşavir olarak faaliyet gösteren özyanız, üniversite yıllarında sürdürdüğü eğitmenliği, çeşitli eğitim kurumlarında devam ettirmiştir. Yoğun iş temposu nedeni ile eğitmenliğe verdiği arayı, online sınavlara hazırlık sistemleri, yayınladığı makale, yayın ve kitaplarla devam ettirmektedir.

 

 

 

2004 yılından itibaren aktif olarak www.muhasebeburosu.com sitesinde meslek mensubu ve mali konularda bilgiye muhasebe bürosuihtiyaç duyan ziyaretçilere, mali haber desteği sunmaktadır. Muhasebeburosu.Com alanında en iyi mesleki siteler arasında kısa sürede yerini almıştır. Ziyaretçilerden gelen talepler doğrultusunda yayın hayatına devam eden site, en güncel mali – mesleki haber sitesi, en aktif stajyer ve muhasebe forumu olarak yayın hayatına devam etmektedir.

 

sınav kolik smmm staja başlamaTürkiye’de bir ilki deneyen yazar www.sinavkolik.com online sınav sistemi ile, sınava yönelik kaynak sıkıntısı çeken SMMM stajyerlerine online eğitim hizmetleri vermeye başlamış ve oluşturduğu ekip ile en çok tercih edilen kaynaklar arasında yerini almıştır.

2007 yılında SMMM Staja başlama sınavı hazırlık kitabını (II cilt) okuyucuların beğenisine sunan yazar, 2008 yılında SMMM Yeterlilik sınavı hazırlık kaynaklarını e-kitap olarak yayınlamaya başlamıştır.

 

smm okulu

 

Türkiye’de denenmemiş  olan bir anlatım tarzı ile okuyucularına ulaşan yazar, kitaplarında, sadelik, ihtiyaç

smmm kitabı

duyulmayacak ayrıntıdan uzak bir anlatım tercih etmiştir. Birinci amaç olarak sınav kazandırmayı hedefleyen yazar, okuma alışkanlığının çok düşük olduğunu gözlemlediği toplumda, okumanın eğlenceli hale getirebileceği tezi ile, anlatımlarını daima olumlu cümleler temeline dayandırarak, eğlendiren, eğlendirirken öğreten, konu anlatımları arasında şok sorularla okuyucunun dikkatini konuya toplamayı  hedefleyen, çıkmış sınav sorularını konu anlatımları arasında hatırlatan ve çıkma ihtimali yüksek olan soru ve konu anlatımlarında okuyucuyu uyaran, bilgilendiren bir anlatım tercih etmiş ve bu tercihi ile de, okuyucuları tarafından ” güldürürken sınav kazandıran tek kitap ” olarak nitelendirilmiştir.

Hobileri arasında doğa, tarih ve fotoğrafçılığın ayrı bir yeri olan özyanız web programlamaya özel bir ilgi duymaktadır.

 

 

Kamil Özyanız diyor ki,

Yolu sevgiden, hoşgörüden geçen yeni meslek mensupları ile buluşmanın heyecanını yaşıyorum.

Yeni kitap çalışmaları devam eden yazar, 2011 yılı  Haziran – Temmuz aylarında yeni kitap çalışmalarını tamamkamil özyanız

lamayı planlamaktadır. Dağıtımına devam eden kitaplarına buradanulaşabilirsiniz.

 

 

Kamil ÖZYANIZ, sabırla okuduğunuz bu uzun anlatım için sizlere teşekkür ediyor.